Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sluchátka Tesla ARF310

31. 8. 2010
Jedná se o náhlavní stereofonní sluchátka s impedancí 200 Ohm pro studiové i domácí účely. Spolu s ARF300 patří k nejlepším sluchátkům co koncern Tesla vyrobil.

Citace z katalogového listu:
"Dynamická stereofonní sluchátka TESLA ARF 310

Popis

Sluchátka tvoří dvě mušle z plastické hmoty, ve kterých jsou umístěny elektroakustické měniče. Mušle jsou oaptřeny měkkými náušníky a jsou spojeny náhlavním obloukem tvořeným dvěma ocelovými dráty, po nichž lze posouvat náhlavní třmen z koženky, čímž lze přizpůsobit jeho výšku velikosti hlavy poslouchače.

Ke zdroji modulace sluchátka připojujeme kroucenou šňůrou s normalizovanou vidlicí. Označení pravého (P) a levého (L) sluchátka je provedeno vždy na příslušném typovém štítku.


Použití

Dynamická stereofonní sluchátka ARF 310 jsou určena pro vysoce kvalitní reprodukci zvuku. Lze je užívat ke stereofonním magnetofonům, radiopřijímačům a zesilovačům ( zesilovač ve spojení se stereofonními modulačními zdroji- radiopřijímačem, gramofonem, mikrofonem ). Zapojení výstupu zdroje musí odpovídat zapojení konektoru sluchátek podle schématu.

Upozornění: U většiny elektronických zařízení s koncovým stupněm jako zdroje zvuku se objevuje na výstupu pro reproduktor a pro sluchátka při zapnutí a vypnutí velký napěťový skok, jehož velikost až několikanásobně převyšuje velikost napětí odpovídající max. příkonu 10mVA. Při tomto napěťovém skoku může dojít k poškození sluchátka. Proto doporučujeme sluchátka připojit ke zdroji zvuku až po jeho zapnutí a odpojit sluchátka ještě před jeho vypnutím.


Pro zvětšení klikněte na obrázek

Obrazek


Obrazek


Technické údaje:

a) Provozní podmínky:

Sluchátka pracují spolehlivě za těchto podmínek:

 • rozmezí teplot od -10°C až do + 55°C

 • relativní vlhkosti vzduchu max. 85%

 • atmosféra bez jakýchkolik škodlivých výparů


b) Technické vlastnosti:

Jmenovitá impedance 2x200Ohm +-25%

Charakteristická citlivost > nebo = 95dB/1mVA/ 1 sluch.

Kmitočtový rozsah 20Hz 20kHz

Zkreslení 1%/ 1mVA/ 1 sluch.

Jmenovitý příkon 1mVA/ 1 sluch.

Maximální příkon 10mVA/ 1 sluch.

Rozdíl charakter.citlivosti pravého a levého sluchátka v pásmu 250 Hz – 4kHz max 3dB


c) Zapojení sluchátek:


Obrazek


- je provedeno dvojím způsobem. Úprava je zavedena z toho důvodu, že zdroje zvuku nejsou jednotlivě opatřeny jedním typem výstupního konektoru. Sluchátka ARF 310 jsou vybena buď „pětikolíkovým“ nebo „křížovým“ konektorem- druh je vyznačen na obalu sluchátek.


Údržba a opravy

Při čištění je nutno postupovat opatrně a používat takových přípravků, které nenarušují použité materiály. Konkrétně je možno používat k čištění mušlí, náušníků a náhlavníku třmenu teplé vody se saponátovým přípravkem, nebo lihu – pouze otíráním, nikoliv namáčením.

Záruční i mimozáruční opravy provádí výrobce ( s.p. TESLA Valašské Meziříčí, Hemy 2, 757 63 ValMez ) nebo jím pověřená organizace.


Přesto, že před expedicí z výrobního závodu jsou sluchátka pečlivě zkoušena, může dojít během dopravy a skladování k jejich poškození. Výrobce opraví jakékoliv závady přímo ve výrobním závodě v rámci záruky za předpokladu, že budou dodrženy podmínky uvedené v záručním listě. V opačném případě bude oprava vyúčtována k Vaší tíži.


Hlavní díly sluchátek ARF 310

 1. Sluchátko ( měnič montovaný do mušle )

 2. Mušle s krytem

 3. Náušník

 4. Náhlavní oblouk

 5. Náhlavní třmen

 6. Šňůra s konektorem 5-kolíkovým ( křížovým )

 7. Kryt brzdy vnější

 8. Kryt brzdy vnitřní


Výrobce si vyhrazuje právo na provedení výrobních změn a úprav na výrobku, pokud tyto neovlivní jeho technické vlastnosti a vzhled."

Provedené úpravy:
- zpětná výměna jacka 6,5 za pětikolík - vyuužití u zesilovačů AZS220

Výrobce: Tesla Valašské Meziříčí

Původ: Aukro - 120CZK

Stav: Funkční


Text, foto: Volta190 (c)


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Adaptace

(Jimmy, 16. 12. 2017 16:40)

Dobrý den,
dneska jsem na půdě našel přesně tyto sluchátka a všiml jsem si, že jsou opravdu kvalitní, a řekl jsem si jestli by bylo možné aby ta moje "křížová" koncovka nějak šla adaptovat na dnešní standart a tím tedy myslím JACK.

Arf 310 kvalita zvuku

(Jozef, 5. 12. 2015 1:59)

Dobry den kupil som tieto sluchadla na burze za 4 eura dokupil som redukciu na 3.5 jack pripojene k prehravacu ibasso dx90 a ked som porovnaval sluchadla zo superlux hd330 a superlux hd 681 evo tesla arf 310 hrali najlepie moja otazka znie ak znacky akg beyerdynamic vyrabaju sluchadla za 1000 eur s pozitim tesla magnet system aky je potencionalny zvukovy strop 310tok s porovnanim dostupných sucasnich slúchadiel natrhu vopred dakujem za odpoved

Re: Arf 310 kvalita zvuku

(Vlastimil, 3. 4. 2016 12:25)

Jsem přesvědčený, že kvalitou výrobku jako takovou tyto sluchátka nepředčí žádný dnešní výrobek!
ARF se právem řadí k těm lepším.
Tedy : ARF 310 Tesla jsou fakt dost dobrý !!
Pokud ve sluchátkách chybí výšky , nebo basy , pak je nutno myslet na rok výroby a hlavně na to , kdo je používal před váma...
Jinak pokud tyto sluchátka dostanete , seženete od majitele ktrý věděl jak se k nim chovat a jak s nimi zacházet, pak jste dostali do ruky HOTOVÝ POKLAD !
Nesmí být "vyřvaný " pak fungují jak mají a z velice dobrými vlastnostmi natural sound-em.
Já tyto sluchátka mám a vězte, že jsem nad míru spokojený !!
Co jsem zde četl : jestli sluchátka kosse , nebo nevím jaké značky zde jsou uvedeny ve smyslu co je lepší ?!, si troufám říci , že lepší jsou ARF 300 a ARF 310 Tesla!
Proč ?? , protože tyto sluchátka pracují vyváženě a dlouhodobě superiozně ! Nepoškozují sluch atd. Ono sundat z hlavy sluchátka a stále slyšet v hlavě dunění atd. není nic co by mohlo být označeno pro super !
Tak že pánové a dámy = volte sluchátka fa. Tesla ARF 300 a 310ky.
Pokud je už seženete nenabízejte je dál , není nikde napsáno, že se vám po nich nezasteskne !!! A nemusíte už pak ani nikde sehnat = au , to bolí :-).
Tak se tu mějte krásně a kvalitní muzice zdar !
Tesla prostě uměla , akdo tvrdí a říká, že tesla je skratka pro technicky slabé , pak je trouba ! Nikdy zřejmě neměl nic dobrého od Tesly , kdyby měl, netvrdil by nesmysli ...Chci věřit že se mnou souhlasíte ...
Vlastimil - jižní čechy Písecko

Re: Re: Arf 310 kvalita zvuku

(Tomáš, 5. 4. 2016 19:21)

Je to pěkný kousek historie, ale co do kvality žádný zázrak. Líbila by se mi do sbírky, ale na seriózní poslech hudby ani náhodou.

Re: Re: Arf 310 kvalita zvuku

(Tomáš, 5. 4. 2016 19:23)

No a co se týče Tesly - v oblasti HiFi techniky to opravdu nebylo nic moc. To jen našinec co neměl srovnání se o tom rád nechal přesvědčit.

Re: Re: Arf 310 kvalita zvuku

(Jan, 22. 5. 2016 22:59)

Dobrý den.
Mohu jen a jen souhlasit.
Prošel jsem si sluchátky stylu Beats, Koss atd. ve spojení se stereo zesilovačem Harman-Kardon 990 a recieverem Harman Kardon AVR 635 ve spojení s gramem Yamaha P350 s přenoskou ELAC, ale na Tesla ARF 310 nemají, dokonce i když je zapojím na zesilovač Tesla AZS 101 ve spojení s Tesla B115, HC 430( přenoska Tesla 2103) a tuneru 3606A hrají jak mají, bez sebemenšího negativního tónu, prostě Tesla je Tesla.
Jan

ARF 300 a AF 310 kvalita

(Ruda, 7. 5. 2015 17:32)

Dobry den,
chtel jsem se zeptat, jestli se da srovnat kvalita techto starsich sluchatek s nvejsimi ekvivalenty. Napr od forem sennheiser a koss.

Impedance je tam brutalni, ale casto, napr. co jsem videl gfrekvencni graf na ARF 300, tam chybi stredy.

Mohl byste to zkusit popsat jako audiofil? Ma smysl snazit se shanet tyto ceskoslovenske produkty nebo radeji koupit neco novejsiho? Diky za odpoved. R.V.

Výborná kvalita

(Gašpo, 13. 7. 2014 8:54)

Po rokoch, som v pivnici našiel špinavá a zaprášené sluchatká tohoto typu. Preprobil som koncovku na 3.5 jack a spustil. Skoro som odpadol. Tak čistý zvuk som zo slúchatok nepočul ani sa nepamätám. Skvelá dynamika, basy, výšky, všetko super. Môžem len odporučiť.

zlý zvuk

(Nicholas, 4. 4. 2014 18:53)

Mám tieto slúchadla ale zvuk je nanič ..Výšky tam sú ale basy chýbaju.Vôbec tam niesu.Viete mi poradiť čím to bude?

To kujab:

(Volta, 24. 1. 2011 22:05)

Sluchátka se dodávala s DIN pětikolíkem ve dvou variantách jak vidíš na obrázcích. To, že sluchátka mají jack 6,3 je tím, že je skutečně někdo předělal. ( Sám jsem je tak koupil )
Jak je to s kabílkama bych kecal, ale jelikož tam máš už nějaký konektor připojený, příjdeš na to co kam a jak zapojit ;)

re tesla

(misken, 24. 1. 2011 21:13)

ahoj aj ja mam taketo arf a tiez som tam mal 5 kolik no nahradil som ho obycajnou 3.5 mm jackom ... su tam 4 kabliky a tie staci prepajkovat cize je podla mna jedno ake su..

Tesla ARF 310

(kujab, 10. 1. 2011 1:05)

Zdravim, pekny clanok.. Tieto sluchadla ma zaujali, povodne ma ocarili ARF 300, ale po dlhej dobe zhanania som narazil iba na jedny a boli dost v dezolatnom stave a este k tomu nefunkcne.. Objavil som 2 ARF 310 na inzerate. Prve maju 5-kolik a druhe koncovku 6,5 jack.. Moja otazka znie.. Je pravdepodobne, ze majitel ten jack uz prerabal z 5-kolika alebo krizoveho ? Kedze som sa v tvojom clanku docital ze sa vyrabali iba s 5kolikmi a krizovymi koncovkami :) Bojim sa o strate kvality zvuku.. ak by znamenalo ze ho uz prerabal, volil by som asi 5-kolik :) za skoru odpoved vopred dik !