Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tuner Tesla 3603A

27. 11. 2010

Jedná se o stereofonní stolní tuner ( radiopřijímač bez nf zesilovače ) . Přístroj byl vyráběn v letech 1979-80 Teslou Bratislava n.p.. Rozměry jsou cca 550x290x120mm. Váha okolo pěti kilogramů. Výstupy jsou řešeny klasicky pětikolíkem. Tuner disponuje vstupem pro magnetofon a anténu 200 Ohm. Přední a zadní panel je plechový, knoflíky kovové, horní kryt dřevěný.
Tuner má překvapivě dost zachovalý přední panel téměř bez jediného škrábance. Horní dřevěný kryt byl nově přebroušen a přelakován. Co se týče příjmu a selektivity funguje znamenitě a příjímá stanice bez problému bez antény.

Návod k údržbě:
Citace:
"Jakostní stolní přijímač bez koncového nf zesilovače ( tuner ), odvozený z přijímače Tesla 813A a SP221. Je určen pro příjem stereofonních i monofonních kmitočtově modulovaných signálů na dvou pásmech v jednom rozsahu, vybavený 15+3 laděnými okruhy, 24 tranzistory, 25 diodami a integorvaným obvodem. Další vybavení přístroje: Tlačítkový přepínač místního a dálkového příjmu, monofonního příjmu stereofonního signálu, potlačení šumu mezi stanicemi při přelaďování, afc, zapínání a vypínání sítě, volba jednoho z pásem pro plynulé ladění nebo jedné ze čtyř stanic předem pevně zvolených posuvnými potenciometry a ukazovateli- indikace hrubého a jemného vyladění dvěma osvětlenými měřícími přístroj- světelná indikace stereofonního signálu - samostatné přípojkypro zesilovač a magnetofon. Povrch dřevěné skříně, která tvoří horní stěnu a bočnice přijímače, je smaltovaný nebo dýhovaný v ořechovém nebo mahagonovém odstínu, matový nebo lesklý; stupnice je jednobarevná.

Pro zvětšení klikněte na fotky

Obrazek

Další hafo fotek naleznete v albu ZDE

Technické údaje:

Vlnový rozsah:
velmi krátké vlny:
pásmo vkv I : 65,5- 73,5 MHz
pásmo vkv II : 87,5- 103 MHz 

Mezifrekvence 10,7 MHz
"

Další spousta informací v obsáhlém návodu k údržbě ke stažení ZDE

 

Provedené úpravy:
- Vymontované žárovky, které osvětlují stupnici ze strany, jelikož činí stupnici nečitelnou.

Výrobce: Tesla Bratislava n.p.

Původ: Aukro

Stav: Funkční

 

 

Z textové podoby přepsal a fotky Volta190, Text: Volta190 a Návod k údržbě

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář